PROMET - ŚRUTOWANIE, PIASKOWANIE, MALOWANIE

Śrutowanie

Śrutowanie maszynowe

Śrutowanie, to proces polegający na czyszczeniu elementów stalowych za pomocą materiałów ściernych takich jak śrut kulisy lub śrut ostry.  Śrutowanie nadaje powierzchniom lekką chropowatość, dzięki czemu lakierowanie jest bardziej efektywne.

Śrutowanie często mylone jest z piaskowaniem. Podstawową różnicą miedzy tymi procesami jest rodzaj materiału ściernego używane do oczyszczania powierzchni.  Firma PPHU Promet Sp. z o.o.  do procesu śrutowania używa kulistego śrutu niemieckiej firmy Ervin.

W Firmie PPHU Promet Sp. z o.o.  śrutowanie maszynowe wykonujemy za pomocą automatycznej śrutowni turbinowej  z możliwością załadunku detali o wymiarach:  szerokość 1,8m; wysokość 0,75m i długości do 16 metrów przy przejściu jednorazowym przez komorę śrutującą. Śrutowanie za pomocą śrutownicy przelotowej, dzięki równomiernemu podawaniu śrutu przez łopatki turbin idealnie nadaje się do usuwania rdzy, zendry, starych powłok malarskich, lakierów i farb. Śrutowanie wzmacnia również powierzchnie.

Śrutowanie ręczne

Śrutowanie ręczne to kolejna usługa świadczona przez PPHU Promet Sp. z o.o. Śrutowanie wykonujemy w dwóch komorach o wymiarach: długość 16m; szerokość 6m; wysokość 5m, w których proces czyszczenia konstrukcji stalowych  odbywa się  z użyciem śrutu ostrego. Śrutowanie dzięki regulacji parametrami pracy oraz szerokiemu wyborowi ścierniw (śrutu) pozwala na uzyskiwanie różnych klas czystości powierzchni:

  • Klasa Sa 1 – likwiduje tłuste plamy, rdzę, powłokę malarską oraz obce zanieczyszczenia.
  • Klasa Sa 2 – dopuszczalne są szczątkowe zanieczyszczenia przylegające do powierzchni.
  • Klasa Sa 2,5 – akceptowalne są drobne ślady zanieczyszczeń, np. w postaci kropek.
  • Klasa Sa 3 – daje efekt stali jednolitej metalicznie. Do osiągnięcia wyłącznie dla nowych elementów.

Realizacje